6 7 8 9 10 11 12

Školsko zvono
Školski list

POVIJESNI USPJEH ŽENSKE KOŠARKAŠKE EKIPE

Ženska školska ekipa srednje škole dr. Antuna Barca u razigravanju županijskog natjecanja izborila je plasman na državno natjecanje pobjedama protiv Medicinske škole te Selezijanske gimnazije.

Prva utakmica
Medicinska škola (Rijeka) - Kamenjak (Crikvenica) 21 : 42

Medicinska škola
Novaković, Radoš, Medvedić, Krakić, Leoni, Periša 9, Ferk 2, Čop 10, Lukšec, Orlić, Dragičević.

Kamenjak
Antak 2, Matijašić, Grbčić 23, Tomičić 2, Srdoč, Đurić, Krešić, Peričić 13, Uremović 2, Jurčić, Tomič, Car.

Utakmicu naše djevojke kontroliraju od početka do kraja. Preko raspoložene Grbčić (23 poena) i Peričić (13 poena) stječemo ranu prednost koju održavamo kroz čitavu utakmicu. Utakmica je pružila priliku za sve djevojke, a od kojih su neke i prvi puta zaigrale na službenoj košarkaškoj utakmici. Tako su i značajne minute odigrale i rukometašice Murvice koje zajedno s košarkašicama Arxa odnose vrlo vrijednu pobjedu.

Kamenjak - Selezijanska klasična gimnazija 44 : 31

Kamenjak
Antak 2, Matijašić, Grbčić 19, Tomičić, Srdoč 2, Đurić, Krešić, Peričić 15, Uremović, Jurčić 6, Tomič, Car.

Selezijanska klasična gimnazija
Miani, Bošnjak 2, Mrvić, Maržić 3, Leoni 3, Kajfež 3, Grgurina, Krajina 16, Bašić 4, Klasan,

U drugoj utakmici susreli smo se s odličnom ekipom Selezijanske gimnazije. Ekipu koju čine sadašnje i bivše reprezetativke te djevojke s iskustvom igranja seniorske košarke kod naših djevojka izazvalo je strahopoštovanje, ali i želju za dokazivanjem.
Utakmica je započela sa četiri trice selezijanki (Kajfež 2, Leoni 1 i Krajina 1), ali držimo priključak preko Grbčić koja vodi ekipu u prvoj četvrtini sa 10 poena. U polovici prve četvrtine nakon treće pogođene trice zovemo minutu odmora kako bi napravili manje korekcije u obrani te da se podsjetimo plana u obrani koji smo dogovorili provesti. Cure s velikom energijom izlaze na teren te je i prisutna velika pozitiva usprkos minusu od dva poena u prvoj četvrtini.
Druga četvrtina kreće uraganski te Peričić, Grbčić i Jurčić velikom serijom u četvrtini (13 - 3) rade preokret te uvlače nervozu u protivničku ekipu.
Kroz cijelo drugo poluvrijeme cure su dale svoj maksimum da se stigne na svaku loptu u obrani i otežaju šut u čemu su i uspjele. Nadovezale su se odlične Krešić i Tomičić koje obranom i važnim osvojenim skokovima podižu obrambenu energiju, Srdoč i Antak pravovremenim dodavanjima olakšavaju napadače opcije te utakmicu na veliku radost pobjeđujemo sa 13 razlike.
Veliko iznenađenje i radost naših cura koje su sretno i spretno osigurale državno natjecanje.

Za ekipu su sudjelovale: Antak, Matijašić, Grbčić (cap), Tomičić, Srdoč, Đurić, Krešić, Peričić, Uremović, Jurčić, Tomič, Car.
Gornji red :Grbčić 4g,Đurić 3g,Krešić 2g,Srdoč 1g,Car 2e,Tomić 2e,Matijašić 2e
Donji red : Antak 1a,Peričić 1g,Juričić 1g,Tomičić 2a, Uremović 1e

objavio: Nensi Tijan   datum: 3. 4. 2019.