Drage učenice i učenici,

prije svega želim Vam dobrodošlicu u školske klupe nakon prošlogodišnjeg višemjesečnog izbivanja iz školske zgrade. Nažalost i nova školska godina nastavlja se u okolnostima pandemije COVIDA-19. Zbog te činjenice, više nego ikad do sada, trebati će nam beskrajno mnogo međusobnog slušanja, uvažavanja, strpljenja, ali i pozitivnog pogleda prema budućnosti te afirmativne zauzetosti da nam svima zajedno, bez obzira na sve izazove i ograničenja, svakodnevni školski život bude zanimljiv i poticajan. Pokušajmo ograničenje kretanja, nošenje maski, socijalnu distancu i ostale mjere zaštite zdravlja doživjeti koliko god je moguće pozitivno. Vi iz perspektive Vašeg mladenačkog uzrasta, a mi iz perspektive iskustva i afirmativnog autoriteta. Gledajmo u trenutnim ograničenjima boljitak za naše i zdravlje naših bližnjih te u trenucima poteškoća, koje svi doživljavamo, dižimo pogled prema naprijed, prema sutra kada se svi nadamo da će „novo normalno“ postati samo ono naše uobičajeno normalno. Do tada, svima Vama biti ćemo što je moguće više otvoreni i susretljivi uz nastojanje da Vaše potrebe budu u središtu procesa odgoja i obrazovanja, a sve naše aktivnosti i težnje budu i ovim okolnostima, planirane i kreirane u tom pravcu.

Ravnatelj

Arsen Badurina, dipl.teolog