OBRANA ZAVRŠNOG RADA; četvrtak, 25.06.2020. – VAŽNE UPUTE

Poštovane učenice i učenici,

u virtualnim razrednim grupama u aplikaciji Yammer, školska pedagoginja je objavila točne termine i raspored pristupanja obrani završnog rada svakog pojedinog učenika kao i upute vezane uz ponašanje prilikom dolaska, polaganja i odlaska s obrane završnog rada u kontekstu epidemioloških uputa HZJZ. Pri tome se vodilo računa da se pri dolasku i odlasku učenika izbjegne njihovo grupiranje i bliski kontakt. Sažetak uputa nalazi se i u prilogu ovoga članka. Vjerujem da ste se o svemu navedenom već do sada informirali. Od iznimne je važnosti da se pridržavamo preporuka u čemu će vam pomoći i dežurni nastavnici koji će biti na ulazima u školu za vrijeme obrane završnog rada. Napominjem kako je obavezno da svi kandidati koji dolaze na obranu završnog rada prije dolaska izmjere temperaturu te da sa sobom ponesu pribor koji im je potreban za obranu.

Kod dolaska i odlaska nemojte otvarati niti zatvarati vrata, to će učiniti netko od zaduženih nastavnika. Pri ulasku i izlasku iz ustanove dezinficirajte ruke koristeći dozatore s dezinficijensima na ulazu odnosno izlazu iz ustanove. Nakon završetka ispita držite razmak, ne zadržavajte se u grupama i ne ostvaruju bliske međusobne kontakte. I ovom prilikom želim istaknuti kako obrani završnog rada može pristupiti isključivo pristupnik koji ne pokazuje znakove akutne respiratorne bolesti, a koja se može očitovati sljedećim simptomima: povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa i sl. Osim toga, obrani ne može pristupiti pristupnik kojemu je izrečena mjera samoizolacije te kod kojeg je utvrđena zaraza COVID-19. Kandidat koji u razdoblju u kojem ima obranu završnog rada ili popravne ispite razvije gore opisane respiratorne simptome dužan je o tome obavijestiti liječnika obiteljske medicine i školskog liječnika (obavještavanje epidemiološke službe slijedi prema indikaciji). Iako su zadovoljeni svi uvjeti za obranu završnog rada prema preporukama HZJZ te nošenje maski kod pristupnika i svih koji sudjeluju u provedbi obrane nije nužno, ono se preporučuje. Želim Vam na kraju puno uspjeha u obrani završnog rada!

Ravnatelj

Arsen Badurina

Obrana_zavrsnog_rada_UPUTE.docx (26.69 KB)

objavio: Nensi Tijan   datum: 23. 6. 2020.