VIRTUALNE RADIONICE I PREDAVANJA U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

U utorak 29.9.2020. u prostoru knjižnice održale su se dvije virtualne radionice i predavanja.

Voditeljica radionica bila je  Barbara Vardić, magistra pedagogije i edukacije engleskog jezika i književnosti.  Učenici naše Škole dio su njezinog  projekta  „Učiti je lako kad se zna kako“.

Radionice su osmišljene s ciljem pružanja pomoći učenicima u procesu učenja kao i upoznati ih s različitim tehnikama učenja s obzirom na njihov stil učenja i interese.

Na današnjoj uvodnoj zoom radionici sudjelovala su dva razreda naše škole, 1. E (učenice: Sumea Bećirević, Sofilda Maković i Patricija Trbuha) i 2. E (učenice: Petra Branković, Jasmina Bećirević i Dorotea Hyseni).

Učenici su predstavili sebe i svoje sklonosti (hobije). Razgovaralo se o organizaciji vremena, koliko je izazovno i važno napraviti svoj dnevni i tjedni raspored vremena te kako sebi prilagoditi učenje. Učenicima su predložene i neke tehnike učenja kao što su: Ja učitelj,  u kojoj je predloženo da se ubace u ulogu učitelja i snime svoje predavanje služeći se ICT tehnologijom, zatim tehnika mentalnih mapa, metoda učenja uz pomoć pokreta i sl. Cilj razgovora bio je da svatko pronađe svoju tehniku učenja.

Ovisno o željama naših učenika radionice će se nastaviti i dalje.

Glavna je poruka današnje radionice:

U svakom trenutku daj sve od sebe!

objavio: Nensi Tijan   datum: 1. 10. 2020.