Projekt „Adri.SmArtFish“

Učenici 3.bf razrednog odjeljenja usmjerenja kuhar; Luka Bolješić i Josip Klobučar zajedno sa svojim mentorom Nikolom Cossuttijem, sudjelovali su u projektu „Adri.SmArtFish“ kojeg u okviru Programa prekogranične suradnje provodi županijski Upravni odjel za turizam, poduzetništvo i ruralni razvoj. Prva promocija sektora malog ribarstva (što je i cilj projekta) održana je u četvrtak, 8. listopada u Crikvenici, u suradnji s konobom “Karoca”, gdje su naši učenici surađivali u pripremi ribljih menija koji su bili prilagođeni projektnoj prezentaciji, degustaciji i edukaciji. Projekt „Adri.SmartFish“ uz uključivanje ribara i ostalih projektnih partnera cilja na očuvanje, zaštitu,  promicanje i razvoj sektora malog ribarstva u smjeru održivosti i promicanja resursa, a provedba projektnih aktivnosti doprinosi tom sektoru kroz promociju, edukaciju te nabavu opreme. Za organizaciju i provedbu navedenih aktivnosti bili su zaduženi Mladen Brajan, Iris Bruketa i Karmen Štimac iz županijskog Upravnog odjela, a uz našu školu sudjelovali su i Visoka poslovna škola PAR, Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, Poduzetnički centar „Vinodol“, LAGUR “Tunera” te OŠ Vladimira Nazora Crikvenica.

objavio: Nensi Tijan   datum: 20. 10. 2020.