Ukupno: 191786

POTPISAN UGOVOR O DODJELI BESPOVRATNIH SREDSTAVA REGIONLANOM CENTRU KOMPETENTNOSTI U UGOSTITELJSTVU I TURIZMU U OPATIJI ČIJI SMO PROJEKTNI PARTNER

U utorak, 09.06.2020. godine u Ugostiteljskoj školi u Opatiji ministar turizma RH Gari Cappelli potpisao je ugovor s ravnateljicom Ugostiteljske škole Opatija Sibilom Roth o dodjeli bespovratnih sredstva Regionalnom centru kompetentnosti u ugostiteljstvu i turizmu u Opatiji za projekt  „RCK Recept – Regionalni centar profesija u turizmu“. Srednja škola dr. Antuna Barca Crikvenica  je partner u spomenutom projektu koji se financira iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Svečano potpisivanje u Ugostiteljskoj školi u Opatiji održalo se je u nazočnosti državne tajnice Majde Burić, zamjenice župana PGŽ-a Marine Medarić, resorne pročelnice Edite Stilin, gradonačelnika Opatije Ive Dujmića, a u ime naše škole potpisivanju je nazočio ravnatelj Arsen Badurina.

Cilj projekta je Regionalni centar kompetentnosti Ugostiteljske škole Opatija uspostaviti kao centar izvrsnosti strukovnog obrazovanja i osposobljavanja te cjeloživotnog učenja u sektoru ugostiteljstva i turizma na području Primorsko-goranske i Karlovačke županije. RCK će biti usmjeren na inovativne metode poučavanja, osposobljavanja i usavršavanja temeljno na radu te povezivanje obrazovnog, javnog, privatnog i civilnog sektora u svrhu kvalitetnijeg stjecanja znanja i kompetencija njegovih korisnika za tržište rada. Srednja škola dr. Antuna Barca Crikvenica u okviru partnerskih projektnih aktivnosti u sklopu RCK razvijati će programe u ugostiteljstvu „po mjeri“ učenika s teškoćama i osoba s invaliditetom.

objavio: Nensi Tijan   datum: 10. 6. 2020.

objavio: Nensi Tijan   datum: 10. 6. 2020.