Ukupno: 191788

Ja domovinu imam; tek u srcu je nosim... (S. S. Kranjčević, Moj dom)

Učenici 1. b i 1. f razreda u proteklim su tjednima nastave na satu Hrvatskog jezika obrađivali brojne pjesme različitih tematika. Tako su interpretirali i domoljubnu pjesmu Rodu o jeziku Petra Preradovića, nakon koje je slijedio njihov stvaralački rad.
Naime, na temu Ja domovinu imam; tek u srcu je nosim (stihovi iz pjesme Silvija Strahimira Kranjčevića) učenici su osmislili crtice o doživljaju svoje domovine te su literarno i likovno prikazivali njezine simbole. Njihove najbolje radove uvrstili smo u digitalnu izložbu na sljedećoj poveznici: https://bit.ly/3jrx5T5
Ovo je prva u nizu virtualna izložba iz predmeta Hrvatski jezik, a svakako se nadamo da će ih biti još nakon učenja novih nastavnih sadržaja.

objavio: Nensi Tijan   datum: 5. 10. 2020.

Ja domovinu imam; tek u srcu je nosim... (S. S. Kranjčević, Moj dom)

objavio: Nensi Tijan   datum: 5. 10. 2020.