Dana 23. i i 24. travnja, Srednja škola dr. Antuna Barca Crikvenica postala je dio inovativnog obrazovnog projekta „Teleportacija u škole“, u sklopu kojeg je učenicima omogućeno potpuno novo iskustvo učenja putem najnovije tehnologije – VR (virtualne stvarnosti).
Riječ je o projektu poznatog putopisca i multimedijskog umjetnika Davora Rostuhara, autora brojnih edukativnih i inspirativnih inicijativa poput „Hrvatska iz zraka“, „Polarni san“ i „Ljubav oko svijeta“.

U sklopu ovog novog projekta, učenici naše škole imali su priliku pogledati prvi hrvatski VR film „Lovci sakupljači“ koji gledatelje vodi u svijet zajednica koje još uvijek žive kao što su to činili prvi ljudi – kao lovci i sakupljači. VR tehnologija omogućila im je da „zakorače“ u njihove živote, potpuno uronjeni u scene svakodnevice tih udaljenih kultura. Sadržajno, film je usklađen s kurikulumom čak sedam predmeta – povijesti, geografije, filozofije, sociologije, psihologije, etike i biologije – čime je dodatno obogatio nastavne teme na interdisciplinaran način.
Događaj je organiziran pod vodstvom nastavnice geografije Darije Borić Salopek, a film su pogledali zainteresirani učenici iz 1.g, 2.g, 3.g, 4.g, 1.e, 2.e, 2.a, 3.a, i 4.a razreda.
Zahvaljujemo organizatorima projekta „Teleportacija u škole“ !